středa 30. ledna 2013

RE ~ Říše temnot: Prokleté sestry

Především bych chtěla poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.


Autor: L. J. Smith
Počet stran: 246
Díl: 2
Rok vydání: 1996
Rok vydání v ČR: 2012
Nakladatelství: Fragment


Anotace

Tři sestry už nebaví život upírek a rozhodnou se pro útěk. Chtějí žít stejně jako jejich teta a živit se pouze zvířecí krví. Za porušení přísných zákonů je však čeká trest, který chce vykonat jejich bratr Ash. Ve chvíli, kdy se jedna ze sester zamiluje do obyčejného chlapce a Ash do obyčejné dívky, není pro nikoho cesty zpět. Říše temnot má svá pevně stanovená pravidla, a kdo je nedodrží, bude za to pykat. Proč musela zemřít teta upířích sourozenců? Mají šanci odhalit pravdu a zachránit si tak život?

Druhý díl tajemné série Říše temnot volně navazuje na titul:
Říše temnot – Tajemství upírů.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ 


No, nevím co tam má být za spojitost s předchozím dílem. Snad jen to že je to také o upírech a lamiích a tak. Pak také spojitost s Říší temnot. Jinak je to o úplně jiných lidech, jiný příběh. Aspoň mě se to s ničím dalším nespojovalo.

Hlavní postavy letem světem:
Jeřabina --- Devatenáct let, vysoká, štíhlá a vznešená. Snažila se být milí pokud to šlo. Skořicově hnědé oči a hnědé vlasy.

Poštolka --- Bylo jí sedmnáct let, vlasy v barvě zašlého zlata. Oči jantarové jako jestřáb. Nikdy se nesnažila být milá.

Nefrit --- Šestnáct let - nejmladší ze sester a nepodobá se ani jedné z nich. Zelené oči a zlaté vlasy protkány bílými prameny. Skoro nikdy nebyla vyrovnaná, obvykle hrozně nervózní nebo cítí úzkost a zmatek.

Mary- Lynnette ---  Miluje noční oblohu.Její krása ji dokázala rozplakat. Pozorováním hvězd a planet na kopci mohla trávit celou noc.Tmavé lesklé vlasy a zářící, jasně modré oči.

Mark --- Mladší bratr Mary-Lynnette. Oči i vlasy měl stejné jako Mary-Lynnette. Stejně tak opálenou kůži.

Asch --- Asch... Bratr Jeřabiny, Poštolky a Nefrit. Přišel aby odvedl sestry zpět do Říše temnot, jenže potká svoji spřízněnou duši. O vzhledu si pamatuji jen že se mu měnila barva očí.

Ještě je tu Jeremy, ale o něm vám více neřeknu, toho se musíte dočíst;)
Něco vice než je v anotaci
Jeřabina, Poštolka a Nefrit se rozhodnout utéct z Říše temnot za jejich tetou Opal na venkov. Teta Opal se živý krví zvířat.V Brair Creeku, kde má farmu paní Burdocková, žije také Mary-Lynnette a její bratr Mark. Když vidí že na Burdockově farmě se děje něco divného, rozhodnout se tam porozhlédnout. Tak poznají tři sestry. Později zjistí co jsou Nefrit, Poštolka a Jeřabina vůbec zač. Stane se z nich jedna rodina. Na to se začnou dít divné věci. Společně přemýšlí kdo může takové věci dělat? Někdo z Říše temnot? Nebo lovec upírů? V čemž se objeví Asch. Asch a jeho plán odvést sestry zpět domů, do Říše temnot. Pokud je do určité doby nedovede, může přijít o život on i jeho sestry. A všichni co o Říši temnot vědí. Jenže i Achovi brání něco v odjezdu.A co to je? Láska. Ke komu lásku cítí si už musíte přečíst. I to, jak se dál bude vyvíjet situace s podivnými věcmi co se v Brair Creeku dějí.


Celkové shrnutí
Jediný problém mi působila jména. Nejvíc asi Mary-Lynnette. Poštolka a Jeřabina jsou zase počeštěná na rozdíl od ostatních. Jinak sem se čtením problém neměla, snad jen to že mě zase omezovala škola. Doufala sem že bude druhý díl navazovat na první  teď by se mi líbilo kdyby další díl navazoval na tento.Přijde mi že to je takové nedokončené.

Obálka
Obálka není špatná ale ani mě nějak extra nenadchla.


7/10 bodůOmlouvám se za docela odbytou recenzi. Leze na mě asi nějaká viróza, jsem hrozně unavená a nechce se mi dělat vůbec nic.Zdroje
fragment.cz
deviantart.com
weheartit.com


2 komentáře:

 1. Túto sériu som si akurát vypýtala od Fragmentu, som na ňu veľmi zvedavá, nemá vôbec zlý nápad 8)
  Pekná recenzia.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji ;) No trochu mě štve že to na sebe nenavazovalo, ale oba díly jsou dobré =)

   Vymazat

Děkuji za tvůj komentář. =)